Η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Με μεγάλη επιτυχία οι μαθητές της ΣΤ τάξης παρουσίασαν μια πρωτότυπη και συγκινητική γιορτή για την επέτειο της Εθνικής Παλιγγενεσίας των Ελλήνων, της 25ης Μαρτίου.  Ποιήματα, σκετς και τραγούδια συνέθεσαν μια γιορτή που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μικρών και μεγάλων. Οι μαθητές μας ως εξαιρετικοί ηθοποιοί κατάφεραν να μας μεταφέρουν το πνεύμα της εποχής, την αγωνιστικότητα και  το πάθος των ηρώων μας για την υπεράσπιση του ελληνικού κράτους και την απελευθέρωση του λαού από τον τουρκικό ζυγό. Για το άριστο αποτέλεσμα αυτής της γιορτής αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας, στη θεατρολόγο του σχολείου μας κ. Χριστίνα Σαλταπίδα, στη μουσικό κ. Κων/να Νεβράντζα στους εκπαιδευτικούς των τμημάτων κ.κ  Ντάμπλια Ελένη, Καραδήμο Γιάννη και Παπαγιαννοπούλου Αγγελική.