Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ευχόμαστε να περάσατε καλά τις καλοκαιρινές σας διακοπές και να προετοιμάζεστε για τη νέα σχολική χρονιά.

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα 12/09/2022 στην αυλή του σχολείου μας στις 8.45΄ πμ.

Οι μαθητές /τριες θα προσέλθουν από την είσοδο της Ιουστινιανού καθώς και της Ιάσονος.

Οι γονείς θα περιμένουν έξω από την αυλή εκτός από τους γονείς της Α Δημοτικού.

Όταν τελειώσει ο αγιασμός οι μαθητές /τριες θα μπουν στις τάξεις τους να γνωρίσουν τους/ τις δασκάλους /λες τους και στη συνέχεια θα παραδοθούν από τους εκπαιδευτικούς στους γονείς. Οι μαθητές /τριες θα σχολάσουν στις 9.45΄ πμ.

Την επόμενη μέρα την Τρίτη 13/9 το κουδούνι θα χτυπήσει στις 8.15΄ πμ.

Οι μαθητές /τριες μπορούν να προσέρχονται από τις 8.00-8.15 πμ. Όλοι οι μαθητές /τριες θα σχολάσουν στις 13.15’. Όσοι παραμένουν στο ολοήμερο θα παραμείνουν κανονικά. Επίσης θα λειτουργήσει κανονικά η πρωινή υποδοχή. Οι μαθητές /τριες της Α δημοτικού στις 13.15΄ θα παραδοθούν στους κηδεμόνες τους από την έξοδο της Ιουστινιάνου. Οι μαθητές /τριες της Β δημοτικού θα παραδοθούν στους κηδεμόνες τους από την έξοδο της Ηρώων Πολυτεχνείου. Οι μαθητές /τριες της Γ δημοτικού θα παραδοθούν στους κηδεμόνες τους από την έξοδο της Ιάσονος στις 13.10΄. Οι μαθητές /τριες της Δ, Ε, ΣΤ δημοτικού θα παραδοθούν στους κηδεμόνες τους ή θα αποχωρήσουν μόνοι /ες τους από την έξοδο της Ιάσονος στις 13.15.΄ Το ολοήμερο σχολείο θα αρχίσει να λειτουργεί κανονικά την Τρίτη 13/09/2022 καθώς επίσης και η Πρωινή Υποδοχή. Οι μαθητές /τριες του ολοημέρου θα αποχωρούν μόνο από την πόρτα της Ιουστινιανού.

Ελένη Δημητρίου