Τένις στην αυλή του 3ου ΔΣ Λάρισας

Η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Αντισφαίρισης (Ε.Φ.Ο.Α.), στην προσπάθεια προώθησης και διάδοσης της αντισφαίρισης στην Ελλάδα, υλοποιεί πρόγραμμα ανάπτυξης του αθλήματος με την ονομασία «Τένις στα Σχολεία». Στο πλαίσιο του συγκεκριμένου προγράμματος, ο ομοσπονδιακός προπονητής και Κ.Φ.Α. α/μιας εκπ/σης κ. Μιζιος Δημήτρης ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση του σχολείου μας, παρουσίασε το άθλημα στο προαύλιο μας, προσαρμοσμένο σύμφωνα με τα πρότυπα του μοντέλου «Play and stay» της διεθνούς ομοσπονδίας. Τα παιδιά της και Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού, του 3ου ΔΣ Λάρισας πληροφορήθηκαν για τα οφέλη που προσφέρει η ενασχόληση με το Τένις και τον αθλητισμό γενικότερα, ενώ είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους στο άθλημα, γεμίζοντας χαρά, ικανοποίηση και ενθουσιασμό.