Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικοτητας

Μια όμορφη εκδήλωση στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικοτητας πραγματοποιήθηκε στο δρόμο ήπιας κυκλοφορίας της Ιουστινιανού με τους μαθητές του 3ου ΔΣ Λάρισας. Οι μαθητές ενημερώθηκαν σχετικά με τη σωστή χρήση του ποδηλάτου στους ποδηλατόδρομους της πόλης μας από την κ. Εύη Ευαγγέλου. Στη συνέχεια φύτεψαν λουλούδια σε παρτέρια που βρίσκονται μπροστά στο σχολείο.

Τέλος οι μαθητές συμμετείχαν σε αθλητικά και ψυχαγωγικά παιχνίδια που διοργάνωσαν οι γυμναστές του αθλητικού οργανισμού της πόλης μας, υπό τους ήχους του συνόλου των κρουστών του μουσικού σχολείου Λάρισας. Την εκδήλωση που διοργανώθηκε από το Δήμο Λαρισαίων τίμησαν με την παρουσία τους ο Περφερειάρχης κ. Αγοραστός, ο Δήμαρχος κ. Καλογιάννης και οι αντιδήμαρχοι της πόλης, ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Δοδοντσάκης και η εκπρόσωπος της Διεύθυνσης Α/βθμιας Εκπ/σης κ. Χατζημίχου. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους φορείς που συνέβαλαν στην υλοποίηση της εκδήλωσης!!!