Δράσεις του Συλλόγου Γονέων…

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το σεμινάριο Α Βοηθειών που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας. Κεντρικός ομιλητής ήταν ο κ. Ξενοφών Λέτσας εκπρόσωπος  της ΕΟΔΥΑ που με ιδιαίτερα παραστατικό τρόπο μίλησε στους γονείς για τις τεχνικές με τις οποίες μπορούν να παρέχουν Πρώτες Βοήθειες σε κάποιον που το έχει ανάγκη. Στη συνέχεια ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έκοψε βασιλόπιτα για όλους τους γονείς που παραβρέθηκαν. Η τυχερή κέρδισε ημερολόγιο και στυλό από το βιβλιοπωλείο «Χρήσιμο». Όλες αυτές οι κοινές δράσεις γονέων και σχολείου αποτελούν προτεραιότητα κάθε σχολικής κοινότητας που επιθυμεί το άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία.

Ελένη Δημητρίου